У Сребреници нешто ново – сужава ли се матрица сукобљавања Бошњака и Срба?
ГАЛИЈАШЕВИЋ: БОСНА ЈЕ ДАНАС ВИШЕ ПРОСТОР НЕГО ДРЖАВА И ЗЕМЉА НА СТРАНПУТИЦИ
* У Сарајеву, у коме данас има више Арапа и Турака него Срба и Хрвата, и даље штите брадате припаднике „фолклорних група“ из Ал Каиде и ИСИЛ
* „Грађани“ из главне чаршије користе и политички мотивисано насиље, у акцијама које у име исламизма и СДА изводе екстремни, брадати муслимани, познати као муџахедини, у рату, а као вехабије у миру, али су добили одговор из Стејт департмента да је исламски тероризам у БиХ – реална, активна пријетња
* Сребреница је бошњачко, заједничко политичко добро и убитачно оружје, усмјерено против Републике Српске и Србије. Али, ту се десило нешто непредвиђено и нешто што би могло промијенити стару парадигму оптуживања и сукобљавања Бошњака и Срба
* Смијењеног Ћамила Дураковића на положају предсједника скупштине замјенио Салко Турсуновић из Силајџићеве партије која га је одмах искључила. Ћамил повиленио, Бакирови кренули у напад, али је Салко Зеленом кадру СДА поручио: „Ко је позивао на бојкот, па одустао? Ко је рекао да неће мандате, па их узео? Сваку функцију и сваки пропали договор који вам није по вољи изједначите са геноцидом и бијелим светим нишанима. Никога више саопштења из Сребренице не интересују, продали смо нашу важност на толиким пропалим приликама“
Аутор: Џевад ГАЛИЈАШЕВИЋ, ауторски текст за „Печат“
ИЗВЈЕШТАЈИ који стижу из Сједињених Америчких Држава и Европске Уније, о изворима терористичке пријетње у БиХ и од стране БиХ – као и обично нису покренули ниједну осмишљену безбједносну мјеру него су сви одговори, који стижу из Сарајева, били тек пуко негирање пријетње и заштита брадатих „фолклорних група“ из Ал Каиде и ИСИЛ-а.
Док „босанци“ у Сарајеву величају мултиетничку природу свога града, у коме данас има више Арапа и Турака него Срба и Хрвата, отворено преко Комшића, атакују на Дејтонски споразум и Устав босанског „фртаљ вилајета“.
У међувремену, Срби и Хрвати, као нације и друштва под притиском, одупиру се истицањем принципа „јасних националних циљева“ и супротстављају се армији фанатизованих исламских радикала у Изетбеговићевом халифату – некад Алијином – данас Бакировом.
Пошто у својим политикама, „грађани“ из главне чаршије користе и политички мотивисано насиље, у акцијама које у име исламизма и СДА изводе екстремни, брадати муслимани, познати као муџахедини, у рату, а као вехабије у миру, добили су одговор из Стејт департмента да је исламски тероризам у БиХ, реална, активна пријетња.
Свакако, Босна је данас више простор него држава и земља на странпутици.
„Грађани“ су научили на то јер нити знају за боље, нити оно боље заслужују.
Док Босанско крдо гази све пред собом чудни гласови стижу са запада…
Не мирују ни „непријатељи“ у БиХ: средином септембра тужилаштво БиХ је наредило претрес куће, имовине и хотела Муамера Будње, због учешћа у прикривању убиства сарајевског анђела Џенана Мемића.
Научило се у Сарајеву заташкавати и скривати убиства, па је ова одлука изазвала убрзано засједање другостепене дисциплинске комисије, која захтијева ритуалну кадровску сјечу главе часној и храброј Главној тужитељици БиХ Гордани Тадић.
Тадићка је смјењена али има право жалбе, а њену егзекуцију је извео орган који предводи, мала балијска штрумфета Алена Курспахић, која не разликује диазепам од диапазона, али зна како заташкати истрагу убиства, у саобраћају 2013. које је начинио њен „бабо“, Заим Курспахић, када је 19. септембра 2013. године у Сарајеву усмртио 69-годишњег Салку Џаферовића, али ни до данас није процесуиран.
Несрећа се десила на тротоару улице Џемала Биједића, у насељу Неџарићи.
Син страдалог Салке, Несад Џаферовић, Кантоналном тужилаштву у Сарајеву, у неколико наврата је улагао притужбе на одлуку да се против Курспахића обустави истрага, али то није уродило плодом јер „полиција није могла доказати да је „бабо Заим“, отац шефице Уреда дисциплинског тужитеља БиХ, тада возио властити Grand Cheeroki којим је убијен добри човјек и пјешак, Салко!
А тек убиство младог Џенана, ни кривог ни дужног дјетета које је већ дуго забрањивана тема јер отвара досијее многих бруталних а сакривених убистава.
Па се огласио „бабо нације“ Бакир Изетбеговић и прозвао оца убијеног Џенана, Мемић Муриса, након протестног скупа у Сарајеву, на коме је учествовало 20.000 људи.
Газди Бакиру је исти дан, храбро и одлучно одговорила сестра невино убијеног Џенана, Аријана Мемић:
„Бакире Изетбеговићу, нека политика коначно препусти наш случај правосудним институцијама и престане се мијешати. Зашто се јављаш данас баш, када су домови два члана твоје странке претресани?“
Иза кулиса велике друштвене прљавштине, народног крда које је изгубило осјећај за правду и убистава и покушаја да се уклони агилна тужитељица Тадић, на сцену БиХ вратио се и вербални деликт отварањем кривичног процеса против, понекад вјерски и национално крутог, али врло храброг и отвореног аутора и уредника „Дефтера Хефте“, Фатмира Алиспахића.
Због начина на који је у својој емисији тумачио друштвену опасност режиране поплаве миграната у БиХ, добио је судски овјерену, оптужницу.
Потписао ју је корумпирани дембел у тужилаштву, главни човјек за прљаве политичке налоге и режиране процесе Касим Халилчевић, у чаршији познат као „Гојени Халил“.
На рочишту заказаном за разматрање казненог налога, Алиспахић је рекао да се не осјећа кривим по оптужници која га терети за изазивање националне, расне и вјерске мржње, раздора и нетрпељивости.
„Нећу прихватити казнени налог. Хоћу процес да у њему докажем да нисам крив“ – изјавио је Алиспахић.
Тужилаштво је налогом предложило условну казну од једне године као и новчану казну од 1.000 КМ.
Тужилац „Гојени Халил“ је рекао да је казну предложио узимајући у обзир да Алиспахић раније није осуђиван.
И тако… само они што су дио крда могу правити каријеру у Сарајеву и на мјестима о којима се одлучује у Сарајеву. Посебно у Сребреници, која је бошњачко, заједничко политичко добро и убитачно оружје, усмјерено против Републике Српске и Србије. Али, ту се ипак десило нешто непредвиђено и нешто што би могло промијенити стару парадигму оптуживања и сукобљавања Бошњака и Срба.
Политички диносаурус „древне-ратне Сребренице“, млађани Ћамил Дураковић је смјењен а на његово мјесто Предсједника Скупштине општине изабран је члан Силајџићеве Странке За БиХ, при томе син гласовитог бошњачког команданта Зулфе Турсуновића – Салко.
Странка се оградила, избацила Салку – Ћамил је повиленио а СДА је кренула у офанзиву: нападе и дискредитацију.
А онда је Салко одговорио Зеленом кадру СДА:
„Ко је позивао на бојкот, па одустао? Ко је рекао да неће мандате, па их узео? Ко нас је коштао избора три или четири млада човјека које смо изгубили због ‘полубојкота’? Ко Сребреницом маше сваких пет дана кроз саопштења и поруке? Сваку функцију и сваки пропали договор који вам није по вољи изједначите са геноцидом и бијелим светим нишанима. Никога више саопштења из Сребренице не интересују, продали смо нашу важност на толиким пропалим приликама“, поручио је Турсуновић.
„Бошњаци у Сребреници су таоци групе људи око актуелног руководства који су Бошњаке као фактичку већину у Сребреници свели на поробљену мањину. Свака њихова одлука је значила мање Бошњака и мање Босне у Сребреници… Ово ће бити и проћи, а ја ничијег имена нећу споменути, јер ваља нама живјети заједно, ваља нам се сутра опет борити. Немојте олако давати изјаве, немојте брзо судити и погледајте прво у своју авлију“, рекао је Салко.
Као пали анђели отпора неправди и злу, у коме Босна тавори, од оног тренутка када је Алија Изетбеговић у Холидеј Ину, први пут проучио bismillu, људи попут нас, уморни од босанске стварности, а неки уморени, ето свјетле у тами вилајета: Џенан, иако убијен на правди Бога, са оптуженим Фатмиром, искљученим Салком и смјењеном Горданом, свједоче да сукоб добра и зла, у тамном, прљавом и бездушном вилајету, још траје!