Додик: Комшићево мултиетничко Сарајево је имало више од 100 логора за Србе
СРПСКИ ЧЛАН ПРЕДСЕДНИШТВА БиХ: ТО ВИШЕ НИЈЕ НИ КОСМОПОЛИТСКИ НИ МУЛТИЕТНИЧКИ ГРАД
„Сарајево је етнички очишћено од Срба и то је учинила политика којој је у рату, али ево и у миру припадао и припада Комшић, а која је током рата на подручју града основала више од 100 логора за Србе. Један је радио чак и након потписивања Дејтонског мировног споразума“
„Лицемерно је да он као резервни бошњачки члан Председништва у обрачуну са Кристијаном Шмитом користи оне којих у Сарајеву више нема“
„Бакир Изетбеговић последња особа на свету која би смела да говори о мешању верских заједница у политички живот ако се зна да му је и партија покојног бабе, коју је наследио, практично настала у џамији, и да се по џамијама регрутовало и регрутује њено чланство“
СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је Срни да Сарајево није ни космополитски ни мултиетнички град и да је то тако захваљујући армији која је Жељку Комшићу дала „златни љиљан“ за који се он захваљује ево трећи мандат.
„Сарајево је етнички очишћено од Срба и то је учинила политика којој је у рату, али ево и у миру припадао и припада Комшић, а која је током рата на подручју града основала више од 100 логора за Србе. Један је радио чак и након потписивања Дејтонског мировног споразума“, истакао је Додик.
Замољен да прокоментарише изјаву Комшића да је Сарајево „мултиетнички град“, Додик је рекао да је лицемерно да он као резервни бошњачки члан Председништва у обрачуну са Кристијаном Шмитом користи оне којих у Сарајеву више нема.
„Колико је Сарајево отворено и слободарско говоре бројеви које не може негирати чак ни грађанин Комшић, а бројеви говоре о карактеру и намерама политика које заступају муслимани у БиХ од 1990. до данас“, навео је Додик.
Што се тиче Комшићевих покушаја да себи прибави легитимитет цитирајући пресуде европских судова, Додик је оценио да је то јалов посао, јер Устав познаје српског, хрватског и бошњачког члана Председништва БиХ.
„Није српски, Хрвати кажу да није ни хрватски, Жељко Комшић онда може бити само бошњачки члан, резервни дабоме, јер су Шефика Џаферовића Бошњаци јавно прихватили за свог легитимног представника“, појаснио је српски члан Председништва БиХ.
Додик је изјавио и да је Бакир Изетбеговић последња особа на свету која би смела да говори о мешању верских заједница у политички живот ако се зна да му је и партија покојног бабе, коју је наследио, практично настала у џамији, и да се по џамијама регрутовало и регрутује чланство.
Додик је нагласио и да се зна да су Бакиру Изетбеговићу џамије и данас говорнице са којих се шаљу партијске и политичке поруке и да џамија у БиХ одређује победника унутар бошњачког политичког тела.
Замољен да за Срну прокоментариише Изетбеговићу изјаву у којој се окомио на Српску православну цркву (СПЦ), Додик је рекао да је квалификовање СПЦ као верске заједнице која производи конфликте израз отвореног непријатељства према православним хришћанима најприје у БиХ, а онда и шире.
„Ако постоји верска заједница са чије адресе се овдје позивало на мир и суживот – то је СПЦ, која своју хришћанску мисију спроводи на један друштвено пожељан начин, не угрожавајући било кога. У БиХ се најчешће дизала бука због ставова Исламске вјерске заједнице, а никада ставова СПЦ. Јасно је и на чијој адреси станује нетолеранција“, нагласио је Додик.
Српски члан Председништва БиХ је указао да нападом на СПЦ Изетбеговић наставља и да се додворава бирачима не би ли вратио пољуљано поверење и утицај међу муслиманима.